![Εκτυπώσιμη μορφή Εκτυπώσιμη μορφή](https://kkoukas.gr/sites/all/themes/koukas/images/print-icon.png)
Τρίτη, 07/12/2021 - 17:07
![](https://kkoukas.gr/sites/default/files/styles/teaser-style-inner/public/news/image/262912190_2042658385912837_8813430626013960878_n.jpg?itok=FC3QcF3K)
Τον πρόεδρο της ΟΝΝΕΔ, Παύλο Μαρινάκη, πρότεινε στο προσυνέδριο της ΝΔ στα Ιωάννινα ο πρωθυπουργός, Κυριάκος Μητσοτάκης, για τη θέση του νέου γραμματέα του κόμματος.Σχετικά άρθρα
Μεταξύ των στελεχών της παράταξης που στηρίζουν την υποψηφιότητα του κ. Μαρινάκη είναι και ο δήμαρχος Μυκόνου, Κωνσταντίνος Κουκάς, ο οποίος υπέγραψε την υποψηφιότητά του.
«Με τον Παύλο μας συνδέουν πολλά. Η δικηγορία, η Νομική Κομοτηνής, η κοινή μας θέληση για ένα καλύτερο αύριο για όλους. Με πολύ μεγάλη χαρά, υπέγραψα την υποψηφιότητά του για τη θέση του νέου Γραμματέα της Πολιτικής Επιτροπής της Νέας Δημοκρατίας», έγραψε ο δήμαρχος στο facebook.